776241192
top of page
Search

Prečo je výhodné kúpiť ready made firmu

Updated: Jan 1, 2020

Väčšina ľudí, ktorí sa zaujímajú o začatie alebo rozšírenie podnikania, sa často pýtajú - prečo sa oplatí kúpiť hotové spoločnosti? Aké sú výhody hotového podniku a rozdiely, ak začnete sami spracovávať potrebnú dokumentáciu, aby ste sa mohli venovať podnikateľskej činnosti?


Ak chcete založiť novú spoločnosť a začať s vlastnou činnosťou, musíte si uvedomiť, že to určite vyžaduje veľa finančných prostriedkov a čas. Založenie nového podniku je pomerne dlhý proces, neprijateľný pre osoby, ktoré chcú okamžite začať, alebo rozširovať podnikanie.Z tohto dôvodu poskytovatelia obchodných konzultácií a právnych služieb zohľadňujú potreby a najnovšie trendy rozvoja a integrácie podnikania. Uvedení poskytovatelia ponúkajú na kúpu firmu, ktorá už bola založená v potrebnom dokumentačnom balíku. Okrem toho je dátum oficiálnej registrácie podniku skorší, ako v skutočnosti a je pripravený na vytvorenie imidžu obchodnej spoločnosti rôznej veľkosti. V niektorých prípadoch existujú požiadavky na vek spoločnosti. Získanie spoločnosti, ktorá bola zaregistrovaná pred viac ako mesiacom alebo rokom, je priamym spôsobom ako tento problém riešiť.Je u nás aj možnosť kúpiť hotovú spoločnosť prostredníctvom kúpy obchodného podielu už založeného podniku, ktorý nerozvíjal žiadnu činnosť. Takýto podnik môže podnikať v akejkoľvek požadovanej obchodnej oblasti bez potreby akýchkoľvek ďalších povolení (s výnimkou licencovaných činností).


Väčšina registrovaných hotových spoločností už má:

- osvedčenie na vykonávanie činnosti a IČO

- vykonaný zápis v obchodnom registri

- celú dokumentáciu o založení a zriadení spoločnosti

- adresu sídla;

- bankový účet;

- osvedčenie o registrácii pre daň z príjmov právnických osôb (DIČ) a prípadne pre DPH (IČ DPH).Najdôležitejšie je uvedomiť si, že hotové spoločnosti s celým potrebným dokumentačným balíkom vám ušetria značné množstvo času a peniaze, keďže nebudete musieť začať vlastnými formalitami administratívnej práce v spolupráci s viacerými orgánmi a právnikmi.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page